Get Adobe Flash player

Szlachetna Paczka

     W sobotę 12 grudnia odbył się 15 finał szlachetnej Paczki. Akcje wyróżnia to że za jej pośrednictwem konkretny człowiek czy grupa ludzi może wspomóc konkretną rodzinę. W tym roku po raz pierwszy w przygotowanie paczki zaangażowali się pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. 8 wielkich paczek z żywnoscią, środkami czystości i odzieżą przyjęła w Poznaniu jedna z 21000 potrzebujących rodzin w Polsce. W paczkach znalazły się także dodatkowe wymarzone przez rodzinę prezenty: zabawki dla 12-letniego Arka oraz sprzęt  AGD dla Mamy Arka.

Łączna wartość paczki przekroczyła 1700 zł za co obdarowana rodzina szczerze dziękowała wszystkim darczyńcom – ratownikom medycznym, pielęgniarkom, lekarzom i pracownikom administracyjnym Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Akcja pokazała , że dla szlachetnego celu można w krótkim czasie osiągnąć bardzo wiele.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem WLP-1651-512508), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Paczki zawoziliśmy karetką pogotowia, przez co Arek, otwierając nam bramę lekko się zdziwił. Po przyjeździe wnieśliśmy wszystkie paczki do środka i Pani Gabriela z Arkiem rozpoczęli rozpakowywanie. Pani Gabriela była pod wrażeniem ilości paczek przygotowanych przez Pogotowie Ratunkowe, mówiła: „produktów starczy na te święta i następne”! Gdy Arek otworzył paczkę z prezentem dla niego, helikopterem na pilota, uśmiechnął się szeroko i stracił zainteresowanie innymi paczkami zajmując się jednocześnie swoją wymarzoną zabawką.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

W imieniu swoim chciałem bardzo podziękować za współpracę i przekazaną rodzinie pomoc. Szczególnie podziwiam fakt, że pomimo krótkiego terminu od wybrania rodziny do finału paczki udało się Wam zorganizować tak świetną paczkę, która wywołała ogromny uśmiech na twarzy Pani Gabrieli i Arka! Pogotowie Ratunkowe odpowiedzialne podejście do tematu powinno mieć we krwi i nie inaczej było w tym przypadku. Dziękuję również za miło spędzony czas u rodziny Panom ratownikom, którzy przywieźli paczkę oraz za pierwszy w życiu przejazd karetką. Ze swojej strony życzę wszystkim Darczyńcom zdrowych i spokojnych Świąt, oby w większości – biorąc pod uwagę, że praca nie pozwala na wolne w te dni – spędzonych w domu w ciepłej, rodzinnej atmosferze, a także Szczęśliwego Nowego Roku: żeby liczba udanych interwencji odpowiadała liczbie wyjazdów karetką oraz aby polskie społeczeństwo i media zaczęły bardziej doceniać ogromną rolę Ratowników Medycznych choć wiem, że dla Was nagrodą samą w sobie jest każdy uratowany człowiek. Wszystkiego dobrego!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Gabriela pragnie podziękować za pomoc wszystkim Współdarczyńcom. Kobieta nie spodziewała się tak ogromnej pomocy. Powiedziała także: „nie spodziewałam się, że ludzie mogą tak bezinteresownie pomagać”.